میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

تاریخچه طراحی لوگو از قدیم تا به امروز

اولین لوگویی که توسط تاریخ دانان و محققان باستان شناسی و کشف شده است، مربوط به دوران یونان باستان است. در آن زمان از کلمه آرم استفاده می‌شد که این واژه ریشه یونانی دارد.
یونیان برای دریافت پیام‌های پنهانی خود در قلمرو پادشاهی از آرم یا لوگو استفاده می‌کنند. همچنین برای معرفی بهتر قوانین هم از لوگو استفاده می‌کردند. بسیاری از سکه‌های به جامانده از دوران یونان و روم باستان دارای لوگوهایی مربوط به پادشاهان عصر خود هستند. آن‌ها با هدف‌های مختلفی از لوگو استفاده می‌کردند.

تاریخچه لوگو

آشوری‌ها به عنوان اولین سازندگان فولاد نیز استفاده زیادی از لوگو کرده اند. در میان چینی‌ها، مصر و بابل نیز برای برقراری ارتباط با یکدیگر از لوگو استفاده می‌کردند.
لوگوها به شکل کلماتی بود که می‌توانست پیام آن‌ها را منتقل کند. اگر کمی به جلوتر بیایم، در قرن ۱۳ و ۱۴ میلادی هم لوگوها مورد استفاده قرار گرفته اند. در این دوران از علائم تجاری برای کار صنعت گری، بازرگانی و کشاورزی استفاده می‌شد. استفاده تجاری از لوگوها از همین زمان آغاز شد. برای مثال کشاورزان با استفاده از تمبرهایی که با آهن داغ درست می‌کردند، روی گاوهای خود حک می‌کردند تا آن‌ها را از گاوهای دیگر کشاورزان متمایز کنند.

روند تحولات عصر حاضر لوگو چگونه است؟

عصر حاضر از دهه ۱۹۵۰ آغاز شد. در دهه ۱۹۶۰ چرمایف و جیسمار راه‌های جدیدی را برای طراحی کشف کردند. امروزه طراحان برای طرح لوگو از آخرین فناوری‌های گرافیکی استفاده می‌کنند.
لوگوهایی که اکنون راه‌های موفقیت را طی کرده اند، از سادگی بیشتری برخوردار هستند. افزایش رقابت موجب پیشرفت در طراحی لوگو شده است. هر کسی که کسب و کاری را راه اندازی می‌کند، ابتدا به دنبال یک لوگوی مناسب می‌گردد.
شما نمی‌توانند یک کسب و کار راه اندازی کنید اما از طراحی لوگو چشم پوشی کنید. در سال‌های اخیر طراحی لوگو اهمیت زیادی پیدا کرده و به عنوان یک راه ساده و موثر برای ارتقا کسب و کار می‌باشد. طراحان با استفاده از سبک‌های مختلف، فونت‌های متنوع، جلوه‌های بصری و … سعی دارند تا بهترین لوگوها را طراحی کنند.

تاریخچه طراحی لوگو طراحی لوگو در طول انقلاب صنعتی انقلاب صنعتی از قرن ۱۸ میلادی آغاز شد و از همین دوران آرم و نام تجاری رشد بیشتری پیدا کرد. کسب و کارها گسترش یافت و از همین دوران فرهنگ نام تجاری و استفاده از لوگو هم افزایش پیدا کرد. با گسترش تولیدات و تجارت، محصولات متفاوت و متعددی وارد بازار شد که هر یک به آرام و لوگو نیاز پیدا کردند تا از هم متمایز شوند. با ظواهر فناوری طراحی لوگو، صنعت تجارت کامل‌تر شد.

افزایش هنرهای تجسمی و فرآیند لیتوگرافی به روند طراحی لوگو اضافه شد. به تدریج در اواخر دهه ۱۸۹۰ راه جدیدتری پیدا کرد و لوگوهای تجاری راه جدید خود را پیدا کرد. یکی از آرم‌های تجاری این دوره، لوگوی راک جبل الطارق بود که به عنوان یکی از لوگوهای موفق به شمار می‌رود. پس از آن لوگوی تجاری RCA نیشتر بود که برای محصولات گرامافون استفاده می‌شود.

تاریخچه طراحی لوگو آینده طراحی لوگو چگونه خواهد بود؟

آنچه تاکنون گفته شد در رابطه با گذشته لوگو بود. اما بخش زیادی از بحث لوگو و علائم تجاری مربوط به زمان حال و آینده است. فناوری‌های جدید و تجارب گذشته ایده‌های جدیدی را در مقابل طراحان لوگو قرار داده است. به طوری که هر روز شاهد پیشرفت طراحی لوگو هستیم. انتظار می‌رود که در استراتژی بازاریابی برای سازمانها و شرکت‌ها، طراحی لوگو به یکی از مهمترین قسمت‌ها تبدیل شود. اما اینکه طراحی لوگو به کجا ختم می شود، سوالی است که از سوی بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری عنوان می‌شود.

برای اطلاع از اخبار و مطالب در این حوزه ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟