میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

حل مشکلات رایج زیرنویس فارسی

حل مشکلات رایج زیرنویس فارسی

حل مشکلات رایج زیرنویس فارسی ،همه ما شده که با مشکلات زیرنویس فارسی روبرو بوده‌ایم. مشکلاتی مثل عدم هماهنگ بودن زیرنویس با فیلم، ناخوانا بودن نوشته‌ها و عدم هماهنگی زیرنویس با تلویزیون و …

در این نوشته قصد داریم یکبار برای همیشه همه‌ی این مشکلات را برطرف کنیم.

انواع مختلف زیرنویس‌ها چگونه هستند؟

انواع زیرنویس‌ها به سه دسته‌ی کلی زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • زیرنویس‌های سخت: این دسته از زیرنویس‌ها تغییرپذیر نیستند و به طور کامل درون فایل ویدیویی درج شده‌اند. بعضی از فایل‌های ویدیویی به طور پیش فرض از این نوع زیرنویس‌ها استفاده می‌کنند. در واقع این نوع زیرنویس‌ها مثل یکی از کارکتر‌های درون فیلم است که نمی‌توانید آن را از بین ببرید و حتی اگر برای این ویدیو‌ها از زیرنویس جدیدی استفاده کنید، زیرنویس قبلی همچنان نمایش داده خواهد شد. در این مطلب اشاره‌ای به این نوع زیرنویس‌ها نخواهیم کرد.
  • زیرنویس‌های از پیش رندر شده: این دسته از زیرنویس‌ها با اینکه تغییر پذیر نیستند اما قابلیت غیر فعال شدن دارند. موضوعی که در زیرنویس‌های سخت امکام پذیر نبود. این دسته از زیرنویس‌ها عموما به صورت فریم‌های تصویری هستند که در زمان مناسب روی فریم‌های فایل ویدیویی اجرا می‌شوند و زیرنویس‌ها را نمایش می‌دهند. امکان غیر فعال کردن این نوع زیرنویس‌ها وجود دارد اما زیرنویس‌های از پیش رندر شده را نمی‌توان ویرایش کرد.
  • زیرنویس‌های نرم: این نوع از زیرنویس‌ها عموما فایل‌هایی کم حجم متنی هستند که شامل دستوراتی برای نمایش بخش‌های متفاوتی از زیرنویس‌ها می‌شوند. به طور معمول شاهد این نوع از زیرنویس‌ها هستیم. فرمت‌های معروفی همچون SUB و SRT از زیرنویس‌های نرم محسوب می‌شوند که هم قابلیت تغییرپذیری دارند و هم می‌توان آن‌ها را فعال یا غیر فعال کرد.

مشکلات زیرنویس‌ فارسی

معمولا برخی از ایرادات در زیرنویس می‌تواند تماشای یک فیلم را برایمان با مشکلاتی رو به رو کند. ایراداتی نظیر هماهنگ نبودن زیرنویس‌ها -که بیشتر به خاطر انکد‌های مختلف اتفاق می‌افتد- و حتی نوشته‌هایی عجیب و غریب و به هم ریخته. مشکل دوم عموما برای ما ایرانی‌ها پیش می‌آید. اتفاقی که عمدتا به خاطر استفاده از زبان فارسی اتفاق می‌افتد.

برطرف کردن مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس فارسی

بیشتر از هر مشکل دیگری با هماهنگ نبودن زیرنویس فارسی با فایل ویدیویی مواجه خواهید شد. این موضوع به خاطر انکد‌های مختلف و به خاطر نسخه‌های مختلف فیلم‌ها یا سریال‌ها اتفاق می‌افتد. خوشبختانه این مورد در اکثر پلیر‌های مطرح در دنیا قابل حل شدن است و می‌توان با زدن چند دکمه در پلیر‌های مختلف، زیرنویس را جلو و عقب برد.

البته دقت داشته باشید که بعضی از فیلم‌های سینمایی وقتی که با کیفیت مناسب عرضه می‌شوند، شاید دارای نسخه‌ی Extended‌ یا اضافه شده باشند و چند صحنه‌ی خاص در بخشی از فیلم وجود داشته باشند که در نسخه‌های دیگر خبری از آن‌ها نیست. برای استفاده‌ی بهتر از زیرنویس‌های مربوط به این فیلم‌ها حتما باید به دانلود زیرنویس نسخه‌ی خاص و دانلود شده‌ی فیلم بپردازید.

برطرف کردن مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس فارسی در VLC Media Player

در نرم افزار VLC‌ Media Player‌ هم هماهنگ سازی زیرنویس فارسی به دو صورت انجام خواهد پذیرفت. در اولین روش می‌توانید از کیبورد استفاده کنید. اگر حس می‌کنید نیاز دارید تا زیرنویس با سرعت بیشتری نمایش داده شود، دکمه‌ی را بزنید و اگر احساس می‌کنید زیرنویس باید کمی کند تر نمایش داده شود از دکمه‌ی استفاده کنید.

برای اینکه به روش دستی به هماهنگ کردن زیرنویس‌ها بپردازید به Tools و سپس Track Synchronization بروید.

حال می‌توانید به بخشی که نوشته شده Subtitle track synchronizationبروید و در فیلد رو به روی آن مقدار دقیق عددی زمانی که باید زودتر یا دیرتر نمایش داده شود را تایپ کنید. در این بخش و از طریق فیلد Subtitle duration factor می‌توانید مقدار زمان نمایش هرکدام از زیرنویس‌ها را هم مشخص کنید.

روش‌های مشابه در بیشتر نرم افزار‌های پخش کننده‌ی دیگر هم وجود دارد که می‌توانید با جست و جو در اینترنت روش‌های هماهنگ سازی زیرنویس‌ها را مطالعه بفرمایید.

برطرف کردن مشکل به هم ریختگی زیرنویس‌ فارسی

 

شاید شما هم در هنگام استفاده از بعضی از زیرنویس‌ها با کلماتی نامفهوم و به هم ریخته مواجه شده باشید. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است. در اینجا ما به حل این مشکل با استفاده از KM Player و خواهیم پرداخت و سپس به روشی کلی در ویندوز ۱۰ اشاره می‌کنیم.

برطرف کردن مشکل به هم ریختگی زیرنویس در KM Player

برای برطرف کردن به همریخگی زیرنویس فارسی در KM Player کافیست از منوی Formatting به بخش Select Character Encoding رفته و سپس از این بخش گزینه‌ی Arabic را انتخاب کنید.

البته با استفاده از این بخش می‌توانید به ویرایش فونت هم بپردازید. می‌توانید اندازه‌ی فونت را کوچک یا بزرگ کنید یا حتی رنگ آن‌ را تغییر دهید. برای این کار کافیست از منوی Formatting به بخش Change Font بروید و فونت مورد علاقه، رنگ و اندازه‌ی متن را مشخص کنید.

برطرف کردن مشکل به هم ریختگی زیرنویس در VLC

برای برطرف کردن این مشکل در نرم افزار VLC کافیست بعد از باز کردن فایل، دکمه‌های ترکیبی Ctrl + P را زده و از سربرگ Subtitles / OSD به بخش Subtitle Language و از لیست Default Encoding‌ گزینه‌ی Arabic را انتخاب کنید.

در همین سربرگ همچنین می‌توانید از بخش Subtitle Effects به تغییر اندازه‌ی فونت و ویرایش رنگ آن بپردازید. برای این کار کافیست از لیست‌های موجود در این بخش مواردی که علاقمند به استفاده از آن‌ها هستید را انتخاب کنید.

برطرف کردن مشکل به هم ریختگی زیرنویس فارسی در ویندوز ۱۰

برای حل کلی این مشکل می‌توانید از روش دیگری نیز اقدام کنید. در ابتدا در بخش جست و جوی ویندوز Date & Times را وارد کنید. روی گزینه‌ی Date & Times Setting کلیک کنید. در پنجره‌ی باز شده روی لینک Additional date, time & regional settings کلیک کرده و سپس از پنجره‌ی باز شده روی لینک Change Location که دقیقا زیر Region قرار گرفته بزنید. از پنجره‌ی باز شده و از سربرگ Administrative دکمه‌ی Change System Locale را انتخاب کرده و از لیست باز شده روی گزینه‌ی Persian کلیک کنید.

بعد از انجام مراحل گفته شده احتمالا از شما خواسته می‌شود که یک بار سیستم خود را ریستارت کنید. بعد از ریستارت کردن سیستم، فایل ویدیویی را با زیرنویس تهیه شده باز کنید و از صحیح بودن نوشته‌های زیرنویس اطمینان حاصل فرمایید.

 

امیدوارم تونسته باشم مشکلتون رو حل کنم،موفق و پیروز باشید.

 

در صورت داشتن مشکل و سوال میتوانید زیر همین پست کامنت بگذارید .

برای دانلود پکیج کامل فیلم آموزش برنامه نویسی اندروید کلیک نمائید .

بزرگ ترین مرجع آموزش برنامه نویسی اندروید در ایران

 

ویژگی ها و تمایز های آموزش های ما :

  • آموزش های  ما به صورت اختصاصی توسط مدرسین مدرسه کد نویسی تهیه شده است .
  • آموزش ها توسط واحد کنترل کیفیت ما بررسی و سطح علمی , صدا و تصویر , شیوه بیان و سایر موارد آن تایید می شود .
  • آموزش های  ما تئوری محض نیستند و در حد نیاز مباحث تئوری مطرح و باقی آموزش عملی و ویژه بازار کار می باشد .

 

 

 

لینک دوره آموزش حضوری برنامه نویسی جاوا : کلیک کنید

لینک دوره آموزش حضوری برنامه نویسی اندروید : کلیک کنید

 

کلمات کلیدی :

 
ارائه خدمات طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت ارزان تبریز ، طراحی وب سایت حرفه ای در تبریز ، سایت شرکتی تبریز ، سایت فروشگاهی تبریز ، سایت مهدکودک در تبریز ، سایت پزشکی در تبریز ، سایت کلینیک در تبریز ، سایت خدماتی تبریز ، سایت شهرداری تبریز ، سایت استانداری در تبریز ، سایت فرمانداری در تبریز ، سایت شرکت های تبریز ، طراحی سایت کارخانجات تبریز ، طراحی سایت شرکتی ارزان در تبریز ، قیمت استاندارد طراحی سایت در تبریز ، طراحی سایت مشاوره املاک در تبریز ، طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت فروشگاه فایل تبریز ، طراحی سایت خبری در تبریز ، طراحی سایت تفریحی و فیلم در تبریز ، بهینه سازی سایت در تبریز ، بازاریابی اینترنتی تبریز ، اموزش طراحی سایت تبریز ، اموزش فتوشاپ تبریز ، اموزش وردپرس تبریز ، اموزش سی شارپ تبریز ، اموزش بهینه سازی سایت تبریز ، بازاریابی اینترنتی تبریز ، افزایش فروش تبریز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟