میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

برنامه نویسی برای کامپیوتر


3525 fullimage it and controls support 02

برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

برزنامه نویسی کامپیوتر روشی برای دستور العمال دادن به کامپیوتر است که باید در اینده انجام دهد این دستور العمل ها به دستور کد شناخه شده اند و برنامه نویسان کامپیوتر بر ای حل مشکلات یا انجام یک کار کد مینویسند.

هدف نهایی ایجاد چیزی است : کد گذاری میتواند به معنای هر چیزی از یک صفحه وب  مثلا یک قطعه نرم افزار یا ختی یک تصویر زیبا باشد به همین دلیل است که برنامه نویسی رایانه ای اغلب به عنوان ترکیبی از هنر و علم توصیف میشود فنی و تحلیلی است

زبان های برنامه نویسی برای سال۲۰۱۷

یکی از مشکلاتی که اغلب پیش میاد : کد نویسی از برنامه نویسی سبک وزن است. برنامه نویسان کد جدی ای را مینویسند اما رمز گذارها غالبا بازار یاب سازندگان محتوا یا طراحان گرافیک هستند که HTML یا CSS کمی خراب می کنند

چه زبان برنامه نویسی باید یاد بگیرم؟

تصمیم گیری برای یاد گیری زبان برنامه نویسی کامپیوتر کاملا ساده نیست همه اینا بستگی به این دارد که هدف شمال چیست چه وظیفه ای را میخواهید به دست اورید یا چه مشکلی برای حل ان دارید

برخی از زبانهای رایج شامل (ما علیرغم بحث و گفتگو ، HTML و CSS فوق الذکر را شامل می شویم

  • HTML
  • Javascript
  • Python
  • CSS
  • Ruby
  • PHP
  • C++
  • SQL

برخی از این زبان ها اسان تر و مطلوب تر از بقیه زبان ها هستند. در حقیقت ممکن است یادگیری یکی از این زبان های برنامه نویسی کامپیوتری مفیدتر باشد .

براساس داده های Stack Overflow ، بیشترین تمایل به زبان های Perl ، Delphi و VBA نیست و PHP ، Objective-C ، CoffeeScript و Ruby از آنها استفاده می شود.

languages 1

برنامه نویسی رایانه ای جلویی و پشتی چیست؟

 جلویی شامل کار با کدی است که عناصری را ایجاد میکند که کاربران میتوانند با ان ها مشاهده و تعامل کنند همه چیز در مورد نحوه ظاهر و احساس یک وب سایت است.

توسعه دهندگان وب back-end اطمینان حاصل می کنند که وب سایت همانطور که باید انجام شود ، کار می کند و کدی که می نویسند معمولاً برای کاربران نامرئی است. توسعه دهندگان وب back-end با بانکهای اطلاعاتی کار می کنند که اطلاعاتی مانند اطلاعات مشتری و سرورهایی را ذخیره می کنند که در آن پایگاه های داده (عملاً) زندگی می کنند.

هر شغل برنامه نویسی جلویی و پشتی به شیوه های خاص خود خلاق هستند اما برای توسعه دهندگان جلویی غالبا نیاز به داشتن چشم بصری دارند تا بتوانند قضاوت کند که چه چیزی برای کاربران سایت بهترین کار است.

مثال های اصلی برای توسعه جلویی ان است که قلم زیبا در صفحه زیبای مورد علاقه خود مربوط است. همه چیز از طرح رنگ گرفته تا طرح بندی – موقعیت یابی – تایپو گرافی مسعولیت یک توسعه دهنده جلویی است

رادمهر شیدز

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟