میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

HTML چیست؟

HTML (زبان علامت گذاری ابر متن)(Hyper Text Markup Language)یک زبان برنامه نویسی نیست
بلکه یک زبان علامت گذاری است که به مرورگر می گوید که چگونه صفحات وب ای که وارد آنها می شویم را ساختار دهی کند. این زبان به تناسب فردی که از آن استفاده می کند می تواند ساده یا پیچیده باشد.

html حاوی یک سری عنصر است که با استفاده از آنها می توانید بخش های مختلفی از محتواها را محصور کنید تا نشان داده شوند یا روش های خاصی بر روی آنها اعمال شوند.
بعنوان مثال می توان در یک علامت محصور کننده ی ابر متن (که به آن تگ گفته می شود) متنی را به یک صفحه ی وب دیگر پیوند زد و یا کلمات را ایتالیک کرد و یا کارهای دیگری را انجام داد.
به عنوان مثال, محتوای زیر را که در یک خط نوشته شده است در نظر بگیرید:

I’m a student

اگر بخواهیم این خط همین طور که هست نمایش داده شود می توانیم آن را بعنوان یک پاراگراف در نظر بگیریم به طوری که در داخل یک عنصر پاراگراف قرار بگیرد (<p>) :

</p>I’m a student</p>

 

تشریح یک عنصر HTML

اجازه دهید عنصر پاراگراف را کمی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم:

html

 

بخش های اصلی عنصر ما(عنصر مذکور) عبارتند از:

۱- تگ باز شده: این تگ(علامت) حاوی نام عنصر مورد نظر است(در اینجا,عنصر p),به طوری که در داخل براکت های زاویه ای(یعنی همان علامت های < و >) قرار می گیرد. این بخش جایی است که عنصر ما شروع می شود و آغاز به تاثیر گذاری می کند. در این صورت می توان گفت که این بخش جایی است که پاراگراف ما شروع می شود.
۲- تگ بسته شده: این تگ مشابه با تگ باز شده, می باشد با این تفاوت که حاوی یک علامت اسلش رو به جلو (یعنی/) قبل از نام آن عنصر است. این بخش همان جایی است که عنصر ما پایان می پذیرد. نبستن یک تگ معمولا یک خطا است که تازه کارها دچار آن می شوند. که می تواند باعث نتایج زیان باری شود.
۳- محتوا:این همان محتوای عنصر است,که در این مورد تنها یک متن است.
۴- عنصر: به تگ باز شده به اضافه ی تگ بسته شده به اضافه ی محتوا,عنصر گفته می شود

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟