میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

مفهوم view در اندروید

همان طور که می دانید یک اپلیکیشن اندروید دارای یک یا چند activity هست. Activity همان فرم یا پنجره در برنامه های تحت ویندوز است. حال داخل هر activity شما می توانید المان های رابط کاربری همچون دکمه، کادر متن و غیره داشته باشید. این اجزا رابط کاربری در واقع نمونه هایی از کلاس view یا subclass های (کلاس های ارث بری شده از) ViewGroup هستند.

به عبارت دیگر view کلاس پدر ( superclass ) است که تمامی کامپوننت های GUI در اندروید از آن ارث بری می شوند. به عنوان مثال، کلاس TextView که یک برچسب متنی را در UI به نمایش می گذارد یک کلاس فرزند از View است ( ViewGroup نیز یک کلاس مشتق شده از View است. از خود ViewGroup آبجکت هایی ساخته می شود که این آبجکت ها نقش ظرف را برای گروه بندی نمونه های کلاس View ایفا می کند. به عنوان مثال می توان به کلاس LinearLayout اشاره کرد که یک کلاس فرزند از ViewGroup است).

هر view در اندروید نماینده ی یک ( widget ابزارک یا المان کاربری) همچون دکمه یا یک layout manager هست. SDK سیستم اندروید این ابزارک یا المان های رابط کاربری را از طریق کلاس TextView ،Button و EditText در اختیار شما قرار می دهد ( ListView که لیستی از آیتم ها را در نمایشگر به صورت فهرست ارائه می دهد) .

تمامی viewها از کلاس android.view.View ارث برده می شوند. این کلاس پدر، بسیار سنگین و حاوی حدودا ۱۸ هزار خط کد است که قابلیت های پایه ای مختلفی را در اختیار کلاس های فرزند خود قرار می دهد.

کلاس های پایه ی viewها همگی در پوشه ی android.view قرار دارند و widgetهای پیش فرض محیط اندروید ( platform )داخل پوشه ی .android.widget

 


امیدواریم آموزش مفهوم view در اندروید نیز برای شما مفید واقع شده باشد و ادامه آموزش برنامه نویسی اندروید رو دنبال کنید . برای مطالعه پست‌ها بیشتر ، ما را در مدرسه کدنویسی تلگرام  و یا در تی جوان اینستاگرام دنبال کنید.

نظراتتون رو زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟