میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

محیط شبیه ساز اندروید

مجموعه ابزار اندروید ( Android Tooling ) در خود یک نرم افزار شبیه ساز ( Android device emulator ) دارد. این شبیه ساز AVD را اجرا می کند. AVD می تواند محیط و سخت افزار یک گوشی واقعی اندروید را شبیه سازی کند. AVDها این امکان را برای شما فراهم می کنند تا اپلیکیشن های اندروید خود را بر روی ورژن های مختلف اندروید با تنظیمات سخت افزاری مختلف تست کنید. حتی اگر هم یک دستگاه واقعی اندروید برای تست اپلیکیشن های خود دارید، لازم است نحوه ی کار با AVDها را بیاموزید چرا که دستگاه های مجازی به شما اجازه می دهند برنامه ی کاربردی خود را بر روی ورژن های مختلف اندروید با تنظیمات سخت افزاری خاص اجرا و تست نمایید.

تنظیمات دلخواه دستگاه مجازی را می بایست در طول پروسه ی ایجاد AVD مشخص نمایید. این تنظیمات انتخاب کیفیت تصویر ( resolution ) ورژن کتابخانه های اندروید ( API version ) و تراکم پیکسلی مد نظر را شامل می شود. می توانید چندین AVD با تنظیمات مختلف تعریف نمایید و آن ها را همزمان اجرا کنید. این کار به شما اجازه می دهد به طور همزمان اپلیکیشن خود را بر روی چندین دستگاه با تنظیمات مختلف امتحان کنید.

نکته: اگر AVD را حین راه اندازی اولیه متوقف نمایید، دستگاه مجازی خراب می شود. راه اندازی اولیه در دستگاه های قدیمی کمی زمان می برد. در دستگاه های جدید فرایند راه اندازی اولیه معمولا ۱تا ۳دقیقه طول می کشد. پس از اجرای کامل ،AVD می توانید GUI را به وسیله ی موس کنترل نمایید. شبیه ساز همچنین با ارائه ی منویی در سمت راست محیط، به شما امکان می دهد تا به دکمه های گوشی دسترسی داشته باشید. سعی کنید در طول پروسه ی توسعه ی اپلیکیشن، AVD را متوقف نکنید. چنانچه در اپلیکیشن خود تغییراتی را اعمال نموده و هم اکنون می خواهید نسخه ی جدیدی از آن را تست نمایید، بهتر است اپلیکیشن خود مجددا بر روی AVD مستقر ( deploy ) کنید


 Debug certificate (شناسنامه ی تاریخ تولید و ثبت اپلیکیشن) و تاریخ ابطال آن (expiry date)

اپلیکیشن های اندروید می بایست قبل از نصب بر روی دستگاه، امضا شده و کلید منحصر بفردی به آن تخصیص داده شود. در واقع در طول پروسه ی توسعه ی برنامه، محیط کاری Eclipse اپلیکیشن شما را به صورت خودکار با یک certificate یا امضای دیجیتالی خاص به نام debug key نشانه گذاری می کند تا امکان کپی برداری از آن وجود نداشته باشد.

حال این امضای دیجیتالی که به برنامه ی کاربردی تخصیص داده می شود، حدودا تا ۳۶۵ روز اعتبار دارد. زمانی که این تاریخ به پایان می رسد، اپلیکیشن یک خطای زمان کامپایل (build error) صادر کرده و به شما اعلان می کند که certificate یا امضای دیجیتالی تخصیص داده شده به اپلیکیشن منقضی شده و دیگر معتبر نیست.
به منظور رفع این مشکل، کافی است فایل debug.keystore را حذف نمایید. محل ذخیره ی فایلی های اپلیکیشن به صورت پیش فرض در سیستم عامل OS X و Linux در آدرس /~/.android و در ۷ و Vista و در این آدرس

C:\Users\[username]]\.android\ می باشد
دفعه ی بعد که اپلیکیشن را کامپایل ( build
)می کنید، ابزار کامپایل پروژه یک keystore به همراه debug key جدید برای اپلیکیشن تولید کرده و به آن اختصاص می دهد ( key store = جهت تایید اعتبار id توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد. )


Android AVD در مقایسه با Google AVD

در طول ایجاد یک ،AVD این اختیار را دارید که بین Android device یا Google device یکی را انتخاب نمایید.
یک Android AVD اغلب برنامه هایی از پروژه ی کد باز اندروید ( Android Open Source Project ) را شامل می شود. این در حالی است که یک AVD ساخته شده با APIهای Google معمولا کدهای اضافی (کتابخانه ها یا توابع اضافی) از Google را دربرمی گیرد.
AVDهایی که برای APIهای گوگل ایجاد می کنید به شما امکان می دهند تا اپلیکیشن هایی را که از سرویس های ( Google Play به عنوان مثال سرویس های موقعیت یابی مانند Google Maps API ) استفاده می کنند، تست نمایید

 


امیدواریم آموزش محیط شبیه ساز اندروید نیز برای شما مفید واقع شده باشد .برای مطالعه پست‌ها بیشتر ، ما را در مدرسه کدنویسی تلگرام  و یا در تی جوان اینستاگرام دنبال کنید.

نظراتتون رو زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟