میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

دستور log در اندروید

۷۱ / ۱۰۰

آموزش حاضر نحوه ی ایجاد و استفاده از دستورات log در اپلیکیشن های اندروید را شرح می دهد.

اندروید برای ثبت گزارشات (جهت اشکال زدایی پروژه) از یک سیستم مرکزی بهره می گیرد. البته برنامه نویس این امکان را نیز دارد که پیغام های دلخواه خود را تنظیم کند. ابزاری که برای توسعه و طراحی اندروید در اختیار شما قرار می گیرند به شما این امکان را می دهند تا با تعریف فیلتر تنها از دستوراتی که کارایی مد نظر شما را ارائه می دهد، استفاده نمایید.


ایجاد دستورات گزارش گیری (log statement)

به منظور استفاده از دستورات گزارش گیری ( log statement ) ، می بایست از کلاس android.util.Log و متدهای زیر استفاده نمایید.
Log.v() 
Log.d() 
Log.i() 
Log.w() 
Log.e() 
Log.wtf() 
این توابع بر اساس اولویت و میزان کاربرد فهرست شده اند به طوری که () Log.i از کم ترین میزان اهمیت و کاربرد برخوردار است. اولین پارامتر ورودی این متدها category و دومین آرگومان پیغام مربوطه می باشد.
معمولا برنامه نویس ابتدا یک الگو پیاده سازی ( Constants ( interface در اپلیکیشن اندرویدی خود تعریف می کند و سپس log category را در قالب یک فیلد در بدنه ی آن interface ارائه می دهد.

 

// package declaration left out, use your application package
public interface Constants {
String LOG = "com.vogella.testapp";
}

اندروید به توسعه دهندگان توصیه می کند که از داشتن کدهای مربوط به گزارشات و وقایع ( logging ) در اپلیکیشن نصب شده ( deployed ) خودداری کنند. مجموعه ابزار طراحی و توسعه ADT برای این منظور (BuildConfig.DEBUG (flag را ارائه می دهد. زمانی که اپلیکیشن اندرویدی خود را به صورت یک خروجی امضا شده (export) ،نهایی و آماده برای نصب منتشر می کنید، مقدار این flag به صورت خودکار بر روی false تنظیم می شود. در طول توسعه ی اپلیکیشن، مقدار این flag بر روی true قرار می گیرد، بدین معنا که برنامه نویس می تواند دستورات و کدهای مربوط به گزارش از برنامه را حین نوشتن کدهای برنامه مشاهده کند.

مثال زیر نشان می دهد چگونه یک پیغام خطا را بنویسید.

 

if (BuildConfig.DEBUG) {
Log.e(Constants.TAG, "onCreate called");
}

امیدواریم آموزش دستور log در اندروید نیز برای شما مفید واقع شده باشد و ادامه آموزش برنامه نویسی اندروید رو دنبال کنید . برای مطالعه پست‌ها بیشتر ، ما را در مدرسه کدنویسی تلگرام  و یا در تی جوان اینستاگرام دنبال کنید.

نظراتتون رو زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟