میخوای وارد بازار کار بشی و محصولات خودت رو بفرشی همین الان ثبت نام کن
0

آماده‌ کردن برنامه اندروید برای انتشار

روش های مختلفی برای آماده‌ کردن برنامه اندروید برای انتشار و  نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه وجود دارد. شما می توانید اپلیکیشن را از طریق USB و در حالت تست بر روی دستگاه مستقر نمایید یا آن را از طریق ایمیل به خود ارسال نموده و نصب کنید و یا اپلیکیشن را بر روی فروشگاه های مجازی عرضه ی اپلیکیشن های تحت موبایل اندروید بارگذاری نموده و از آنجا امکان دانلود و نصب آن را فراهم نمایید. در زیر روش های معمول و پرطرفدار عرضه و نصب اپلیکیشن تشریح شده اند.

 


مشخص کردن اجزا نرم افزاری و سیستم سخت افزاری مورد نیاز برای اپلیکیشن

شما می توانید با تعریف تگ  <uses-feature> در فایل تنطیمات اندروید ( manifest ) مشخص نمایید اپلیکیشن شما برای اجرای موفقیت آمیز بر روی دستگاه به چه ابزاری نیاز دارد. با تنظیم مقدار خصیصه ی ( android:required ( attribute بر روی true در واقع شما به دستگاه اعلان می کنید که برای اجرای اپلیکیشن بایستی از سخت افزار و نرم افزار مربوطه برخوردار باشد یا چنانچه آن ویژگی در دستگاه تعبیه شده باشد برنامه بهتر کار می کند اما در عین حال به گونه ای طراحی شده که بتواند بدون حضور آن ویژگی نیز با موفقیت اجرا شود. برای مثال، اپلیکیشنی را در نظر بگیرید که برای عملکرد خود به یک حسگر یا دوربین احتیاج دارد. کافی است تگ نام برده را در فایل تنظیمات این برنامه تعریف کرده و مقدار خصیصه ی android:required آن را بر روی true تنظیم نمایید.

 


Sign کردن (تخصیص امضای الکترونیکی جهت دیباگ) اپلیکیشن قبل از انتشار و عرضه ی آن در فروشگاه های مجازی

اپلیکیشن های اندروید بایستی قبل از اینکه بر روی دستگاه نصب شوند، امضا شده و کلید یا امضای الکترونیکی منحصر بفردی به آن اختصاص یابد. به هنگام ساخت و توسعه ی اپلیکیشن، پروسه ی کامپایل و build برنامه ی شما را با یک ( debug key امضای الکترونیکی جهت دیباگ) امضا می کند.

جهت نصب اپلیکیشن اندروید، شما می بایست فایل apk اندروید را با یک کلید منحصر بفرد ( signature key ) که به صورت خودکار تولید می شود، امضا نمایید.

لازم به ذکر است که برای بروز رسانی اپلیکیشن خود، می بایست از همان signature key در فروشگاه مجازی Google Play استفاده نمایید. اگر این کلید منحصربفرد را از دست بدید، دیگر هیچ وقت نمی توانید برنامه ی خود را بروز رسانی کنید. توصیه می شود از این کلید نسخه ی پشتیبان تهیه نمایید.

 


خروجی امضا شده دادن ( Export ) اپلیکیشن از طریق محیط کاری Android Studio

جهت خروجی دادن اپلیکیشن از داخل محیط Android Studio منوی اصلی را باز نموده و سپسمسیر روبرو را طی نمایید

.Build Generate Signed APK

 


خروجی امضا شده دادن/ Export اپلیکیشن از طریق محیط برنامه نویسی (Eclipse (IDE

جهت خروجی دادن اپلیکیشن از محیط کاری ،Eclipse کافی است بر روی آن راست کلیک کرده و

.Android Tools Export Signed Application Package :

سپس این مسیر را طی نمایید
ویزارد به شما اجازه می دهد یک کلید جدید ایجاد کنید یا همان کلید از پیش آماده را مورد استفاده
قرار دهید.

 


نصب اپلیکیشن از روش های دیگر

اندروید به شما اجازه می دهد تا اپلیکیشن را به طور مستقیم نصب نمایید. کافی است بر روی لینکی که در یک پیوست ایمیل یا صفحه ی وب به فایل apk اشاره دارد، کلیک کنید. اندروید از شما می پرسد آیا مایلید اپلیکیشن را نصب نمایید یا خیر.
البته برای این منظور می بایست به بخش تنظیمات دستگاه مراجعه نموده و اجازه ی نصب اپلیکیشن هایی که خارج از فروشگاه های مجازی معتبر عرضه می شود را به طور صریح اعطا نمایید. می توانید به گزینه ی مورد نظر در بخش Security تنظیمات دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

 


فروشگاه مجازی Google Play 

جهت عرضه ی اپلیکیشن های اندرویدی خود در Google play می بایست مبلغ ۲۵ دلار را برای یکبار پرداخت کنید. پس از پرداخت این مبلغ می توانید برنامه های خود را به همراه آیکون های Google Play مسقیما در

https://play.google.com/apps/publish

مربوطه تحت آدرس بارگذاری نمایید.

گوگل ابتدا برنامه را اسکن کرده و از عدم وجود بدافزار در آن اطمینان حاصل می کند. معمولا چند دقیقه پس از بارگذاری، اپلیکیشن برای دانلود و نصب در دسترس قرار می گیرد.

 


امیدواریم آموزش آماده‌ کردن برنامه اندروید برای انتشار نیز برای شما مفید واقع شده باشد و ادامه آموزش برنامه نویسی اندروید رو دنبال کنید . برای مطالعه پست‌ها بیشتر ، ما را در مدرسه کدنویسی تلگرام  و یا در تی جوان اینستاگرام دنبال کنید.

نظراتتون رو زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام کاربر عزیز

هر سوالی دارید در این بخش هستیم تا شما رو راهنمائی کنیم

روی لوگومون کلیک کنید

× چطور میتونم کمکتون کنم؟